سایت خبری سید محمد امیری

سایت خبری سید محمد امیری

پایگاه اطلاع رسانی و خبری Seyed Mohammad Amiri

برنامه حسابداری فروشگاه موبایل ( خرید-فروش و ...)

انتشار : 1398/04/04

با این برنامه می توانید تمامی نیازهای خود را برای ثبت و گزارش گیری و فروش کارهای مرتبط با فروشگاه موبایل و خدمات جانبی را انجام دهید.

حسابداری فروشگاه موبایل

برنامه حسابداری جهت استفاده در فروشگاه موبایل و فروشگاه های مشابه  می باشد و می تواند تمامی نیاز های کاربران از جمله ثبت محصولات، خرید، فروش، موجودی انبار ، صدور فاکتور، ثبت هزینه ها به تفکیک و گزارش های فروش و سود و مشتریان برتر، ارسال ایمیل به همراه فایل پیوست ، سامانه ارسال پیامک تکی و گروهی، امکان ثبت اقساط و پرداخت اقساط و ... را برطرف سازد و با محیطی بسیار کاربر پسند طراحی شده است و قابلیت تغییر طبق سلیقه مشتری را دارد.قابلیت های این برنامه را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم.

جهت خرید می توانید به سایت مارکت کرمان مراجعه فرمایید.

1-ورود کاربران ( به صورت رمز نگاری شده) و  تغییر رمز

2- قابلیت ثبت مشتریان با اطلاعات مورد نیاز ( نام و نام خانوادگی ، آدرس ، موبایل جهت ارائه خدمات پیامکی)

3-تعریف نوع کالا/خدمات : در این بخش باید نوع محصول را تعریف کرد به عنوان مثال : خدمات - لوازم جانبی -...

 4-تعریف کالا/خدمات : در این قسمت باید نام کالا را به همراه نوع آن تعریف کرد تا بتوان در سایر قسمت ها از آن استفاده کرد.

5- خرید محصول: باید تمامی محصولات یا خدماتی که قابل فروش باشد را در این قسمت وارد کرد.در اینجا از نام محصول تعریف در قسمت های قبل استفاده می شود و نام فروشنده نیز درج می گردد..اجناس پس از خرید به موجودی انبار اضافه می شوند.

6-انبار: در اینجا نام محصولات به همراه آخرین قیمت خرید و فروش و موجودی نمایش داده می شود و امکان جستجو با نام و کد کالا وجود دارد.

 7- فروش و چاپ فاکتور : در این بخش امکان مشاهده تمامی فاکتورهای صادره به همراه جستجو با نام مشتری ، شماره فاکتور مبلغ و ... محیا می باشد و امکان صدور فاکتور ویرایش و حذف و پرینت آن مقدور می باشد.اجناس پس از فروش از موجودی انبار کسر می گردند.

همچنین در بحث صدور فاکتور فرم فروش سفارشی طراحی شده که فرم انبار نمایش داده میشود و با کلیک بر روی کالا انتخاب می شود و قیمت آن نیز به صورت اتوماتیک  و یا انتخابی درج می گردد و امکان دادن تخفیف نیز دیده شده است و همجنین امکان نوع پرداخت(نقد-کارت-اقساط-نسیه)  نیز محیا می باشد.

8- تسویه حساب : در اینجا  می توان  حساب های پرداخت نشده را مرور کرد و امکان پرداخت وجود دارد همچنین میشود پرداختی را  ویرایش و حذف کرد.

9- تعریف هزینه: در اینجا باید نوع هزینه را به سیستم معرفی کرد. هزینه ها شامل : هزینه های جاری، هزینه های حقوق پرسنل ، ضایعات و ... می باشد و امکان ویرایش و حذف وجود دارد.

10-ثبت هزینه :در این بخش باید هزینه های اعمال شده در سیستم به تاریخ و توضیحات ثبت شوند. همچنین امکان ویرایش و حذف نیز وجود دارد.

11- ثبت سرمایه : در اینجا به منظور نگه داری و یادداشت امکان ثبت سرمایه نیز دیده شده است اما در محاسبات دیده نشده است و در صورت نیاز مشتری می توان این بخش را نیز تغییر داد.

12- ثبت اقساط:در صورتی که نوع فروش اقساط باشد به صورت پیش فرض نرم افزار فرم اقساط را با پیش پرداخت مشخص شده و سود تعیین شده از قبل و مبلغ دیر کرد تعیین شده محاسبه می کند و در صورت نیاز می توانید آن را تغییر دهید.

13-پرداخت اقساط: با انتخاب کد فروش و شماره قسط مورد نظر تاریخ سررسید آن با تاریخ پرداخت مقایسه می شود و مبلغ دیرکرد را محاسبه می کند و آماده ثبت می باشد.

14-ارسال ایمیل:به منظور تسریع در ارسال ایمیل فرمی طراحی شده است که میتوان به راحتی ایمیل ارسال کرد همچنین می توان پیوست نیز به آن افزود.

15-سامانه وب سرویس: در این قسمت امکان ارسال پیامک به یک شخص یا گروهی از کاربران ثبت شده یا شماره انتخابی وجود دارد و پیغام های احتمالی نیز نمایش داده می شود.همچنین برای مشتریانی که تاریخ تولدشان ثبت باشد پیامک تبریک تولد و برای مشتریانی که سر رسید اقساط آنها رسیده باشد پیامک ارسال میشود.

16-تعریف نوع حساب: در اینجا باید انواع روش های گردش مالی را استفاده کرد.به عنوان مثال:نقد-کارت خوان و .در اینجا گردش مالی برای خرید و فروش محاسبه می گردد و موجودی نیز قابل مشاهده می باشد.

17-گزارشات فروش سود و زیان : به منظور گزارش با جزییات برای مشتریان این بخش دیده شده است که در آن می توان گزارشی از خرید ها، هزینه ها، فروش و محاسبه سود به تفکیک مشتریان ، کالا ، بر اساس نوع کالا و یا کلی و در زمان مشخص شده تهیه کرد.همچنین مشتریان برتر و کالاهایی که بیشترین خرید و فروش را داشته اند و وضعیت بدهکاری یا بستانکاری مشتریان ، اقساط معوقه، اقساط این ماه و ... را ملاحظه نمود.بعضی از گزارش ها به صورت نمودارهای ستونی یا دایره ای شکل می باشند.

این برنامه با زبان C#.NET و دیتابیس SQL SERVER تهیه شده است و امکان تهیه بک آپ ( پشتیبان گیری ) از دیتابیس دارد ( بعد از هر بار بسته شدن به صورت اتوماتیک بک آپ میگیرد و در برنامه هم می توان به صورت دستی این کار را انجام داد.) . و امکان ارسال به ایمیل را نیز دارد.

این برنامه به صورت پیش فرض با امکانات فوق برنامه نویسی شده است و در صورتی که مشتریان تقاضای بیشتری داشته باشند می توان آن را تغییر داد.

فایل های ضمیمه


دیدگاه کاربران
0 دیدگاه