سایت خبری سید محمد امیری

سایت خبری سید محمد امیری

پایگاه اطلاع رسانی و خبری Seyed Mohammad Amiri

برنامه حسابداری گیم نت ، فست فود و کافی شاپ

انتشار : 1398/03/12

به وسیله این برنامه می توانید تمامی نیازهای خود را برای ثبت و گزارش گیری و فروش کارهای مرتبط با گیم نت و کافی شاپ و فست فود را انجام دهید.

برنامه حسابداری گیم نت ، فست فود و کافی شاپ

برنامه حسابداری جهت استفاده در گیم نت ، فست فود و کافی شاپ  می باشد و می تواند تمامی نیاز های کاربران از جمله ثبت محصولات، خرید، فروش، موجودی انبار ، صدور فاکتور، ثبت هزینه ها به تفکیک و گزارش های فروش و سود و مشتریان برتر و ... را برطرف سازد و با محیطی بسیار کاربر پسند طراحی شده است و قابلیت تغییر طبق سلیقه مشتری را دارد.قابلیت های این برنامه را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم.

1-ورود کاربران ( به صورت رمز نگاری شده) و  تغییر رمز

2- قابلیت ثبت مشتریان با اطلاعات مورد نیاز ( نام و نام خانوادگی ، آدرس ، موبایل جهت ارائه خدمات پیامکی)

3-تعریف نوع خدمات : در این بخش باید نوع محصول را تعریف کرد به عنوان مثال : گیم نت ، فست فود ، کافی شاپ ، کلوپ و ...

 4-ثبت خدمات : در این قسمت باید نام خدمات را به همراه نوع آن تعریف کرد تا بتوان در سایر قسمت ها از آن استفاده کرد.

5- خرید محصول: باید تمامی محصولات یا خدماتی که قابل فروش باشد را در این قسمت وارد کرد.در اینجا از نام محصول تعریف در قسمت های قبل استفاده می شود و نام فروشنده نیز درج می گردد..اجناس پس از خرید به موجودی انبار اضفه می شوند.

6-انبار: در اینجا نام محصولات به همراه آخرین قیمت خرید و فروش و موجودی نمایش داده می شود و امکان جستجو با نام و کد کالا وجود دارد.

 7- ارائه فاکتور و چاپ  : در این بخش امکان مشاهده تمامی فاکتورهای صادر به همراه جستجو با نام مشتری ، شماره فاکتور مبلغ و ... محیا می باشد و امکان صدور فاکتور ویرایش و حذف و پرینت آن مقدور می باشد.اجناس پس از فروش از موجدی انبار کسر می گردند.

همچنین در بحث صدور فاکتور با استفاده از لیست بازشو تمامی محصولات تعریف شده قابلیت انتخاب دارند و قیمت آن نیز به صورت اتوماتیک  و یا انتخابی درج می گردد و امکان دادن تخفیف و هزینه سرویس نیز دیده شده است و همجنین امکان نوع پرداخت  نیز محیا می باشد.

8- تسویه حساب : در اینجا  می توان  حساب های پرداخت نشده را مرور کرد و امکان پرداخت وجود دارد همچنین میشود پرداختی را  ویرایش و حذف کرد.

9- تعریف هزینه: در اینجا باید نوع هزینه را به سیستم معرفی کرد. هزینه ها شامل : هزینه های جاری، هزینه های حقوق پرسنل ، ضایعات و ... می باشد و امکان ویرایش و حذف وجود دارد.

10-ثبت هزینه :در این بخش باید هزینه های اعمال شده در سیستم به تاریخ و توضیحات ثبت شوند. همچنین امکان ویرایش و حذف نیز وجود دارد.

11- ثبت سرمایه : در اینجا به منظور نگه داری و یادداشت امکان ثبت سرمایه نیز دیده شده است اما در محاسبات دیده نشده است و در صورت نیاز مشتری می توان این بخش را نیز تغییر داد.

12- ثبت چک : در این قسمت می توان چک های صادره و چک های دریافتی را با جزییات کامل(شماره حساب-شماره شبا-تاریخ صدور-تاریخ سر رسید-وضعیت چک و ...) ثبت نمود و امکان جستجو ، ویرایش و حذف وجود دارد.

13-گزارشات فروش سود و زیان : به منظور گزارش جزیی برای مشتریان این بخش دیده شده است که در آن می توان گزارشی از خرید ها، هزینه ها، فروش و محاسبه سود به تفکیک مشتریان ، کالا ، بر اساس نوع (گیم نت-فست فود-کافی شاپ) و یا کلی و در زمان مشخص شده و یا کل تهیه کرد.همچنین مشتریان برتر و کالاهایی که بیشترین خرید و فروش را داشته اند و وضعیت بدهکاری یا بستانکاری مشتریان و ... را ملاحظه نمود.بعضی از گزارش ها به صورت نمودارهای ستونی یا دایره ای شکل می باشند

 .در صورتی که مشتری نیاز بیشتری به گزارش ها داشته باشد قابلیت برنامه نویسی وجود دارد.

این برنامه با زبان C#.NET و دیتابیس SQL SERVER تهیه شده است و امکان تهیه بک آپ ( پشتیبان گیری ) از دیتابیس دارد ( بعد از هر بار بسته شدن به صورت اتوماتیک بک آپ میگیرد و در برنامه هم می توان به صورت دستی این کار را انجام داد.) 

این برنامه به صورت پیش فرض با امکانات فوق برنامه نویسی شده است و در صورتی که مشتریان تقاضای بیشتری داشته باشند می توان آن را تغییر داد.

فایل های ضمیمه


دیدگاه کاربران
0 دیدگاه